*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelli Mühendis Mimar ve Şehir Plancıları Sempozyumu  (Okunma sayısı 1383 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Engelli Mühendis Mimar ve Şehir Plancıları Sempozyumu
« : Kasım 01, 2013, 04:36:28 ÖS »
Engelli Mühendis Mimar ve Şehir Plancıları Sempozyumu

Engelli insanların sorunlarına ve çözümlerine farklı bir bakış getiren "Engelli Mühendis Mimar ve Şehir Plancıları Sempozyumu" Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlendi.

Dört oturumda gerçekleşen sempozyumun açılış konuşmasını TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı yaptı. Neoliberal anlayışın biçimlendirdiği günlük yaşamda insani değerlerin yerini daha fazla kar hırsı ile piyasa değerlerinin aldığını söyleyen Soğancı, "Sosyal devletin tasfiye edilmesi ve devletin üstlenmesi gereken sorumlulukların piyasa koşullarına havale edilmesinin en çok vurduğu kesimlerden biri de engelli yurttaşlarımız olmuştur" şeklinde konuştu. Soğancı, engelli yurttaşlar için özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerinin devletin asli yükümlülüğü olmasına rağmen son yıllarda hızla özel sektöre devredildiğinin de altını çizdi.

Sempozyumda, Türkiye'de engelli politikalarından konut mimarisinde evrensel tasarımın önemine, engelleri aşma yolunda yerel yönetim çalışma örneğinden ulaşım politikalarına kadar birçok konu uzmanlar tarafından masaya yatırıldı. - İHA

Etiketler : NANKÖRLER düne değil güne bakarlar ! ve onlar her kimde menfaatleri varsa onun yüreğine akarlar move colorgreenHERŞEYİ AFFET AMA SAHTE İNSANI ASLA SÖZLERDE YALAN ÇOKTUR AMA GÖZLERDE ASLA UNUTMADIĞIN SÜRECE UNUTULDUĞUNU SANMA İNSAN HERŞEYİ BIRAKIR AMA