*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Sahte Dernekle, SMA Hastalarının Resimlerini Kullanarak Yardım Topladılar  (Okunma sayısı 247 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Sahte Dernekle, SMA Hastalarının Resimlerini Kullanarak Yardım Topladılar

Kayseri’de, sahte dernek çatısı altında SMA hastası çocukların ve ihtiyaç sahibi vatandaşların fotoğraf ve videolarını kullanarak dolandırıcılık yaptıkları belirlenen 4 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte dernek çatısı altında SMA hastası çocukların ve ihtiyaç sahibi vatandaşların fotoğraf ve videolarını kullanılarak yardım toplandığını belirledi. Bunun üzerine operasyon düzenleyen ekipler, 4 şüpheliyi gözaltına aldı.

Ekipler şüphelilerin adreslerinde yaptığı aramalarda, otomobil, 3 cep telefonu, 2 sim kart, SMA hastalarının isminin yazılı olduğu 41 kutu, 36 jelatinsiz yardım kumbarası, 680 TL madeni para, 1030 TL kağıt para, sosyal medya hesaplarının ve yardım edildiği iddia edilen kişilerin kimlik bilgilerinin ve banka hesaplarının olduğu defter, 3 dekont, 25 gram kenevir, 4 gram metamfetamin, yardım paraları ile 2 plastik kabartmalı dernek levhası ele geçirdi. Gözaltına alınan 4 şüpheli, polis merkezine götürüldü.

DHA

ETİKETLER DolandırıcılıkKayseriSahte DernekSMA kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45