*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Yüreğir’de “Engelsiz Yaşam Merkezi” Kurulacak  (Okunma sayısı 221 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

• Administrator
  • Hero Member
Yüreğir’de “Engelsiz Yaşam Merkezi” Kurulacak
« : Ağustos 28, 2022, 03:34:33 ÖÖ »
Yüreğir’de “Engelsiz Yaşam Merkezi” Kurulacak

Yüreğir ilçesinde engellilerin sosyal hayata katılması amacıyla “Engelsiz Yaşam ve Gelişim Merkezi” kurulacağı bildirildi.

Yüreğir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Yüreğir Belediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Çukurova Kalkınma Ajansı iş birliğinde Mehmet Akif Ersoy Kültürevi’nde kurulacak merkez için Vali Süleyman Elban başkanlığında toplantı düzenlendi.

Mesleki eğitim, hobi ve sosyal aktivite çalışmalarına katılmak isteyen engelli bireyler ve ailelerine hizmet sunacak olan merkezde, mesleki eğitim atölyeleri, müzik ve sanat eğitim derslikleriyle öfke odası ve sosyal alan ünitesinin yer alacağı belirtildi.

Merkezde, arızalanan engelli araçların tamir ve bakımlarının da ücretsiz yapılacağı kaydedildi.

AA

ETİKETLER EğitimEngelli Yaşam MerkeziSüleyman ElbanYüreğir Belediyesi Kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri