*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelli Dekan Prof. Dr. Ozan Bahar Engelleri Aşanlar 2017 Ödülü Aldı  (Okunma sayısı 1196 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Engelli Dekan Prof. Dr. Ozan Bahar Engelleri Aşanlar 2017 Ödülü Aldı

Yüzbaşıyken trafik kazası geçirip malulen emekli olan azmiyle basamakları birer birer çıkan Prof. Dr. Bahar, “Yaşamda cesur olmazsanız, kazanamazsınız” dedi

"Engelleri Aşanlar 2017" programında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın elinden eğitim alanında başarı plaketi alan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi'nin bedensel engelli Dekanı Prof. Dr. Ozan Bahar'ın azmi ve yaşamı, sadece engellilere değil tüm insanlara iyi bir örnek olacak türden. Muğla'da yüzbaşıyken, 1996'da görev dönüşü geçirdiği trafik kazası sonucu tekerlekli sandalyeye mahkûm olan Ozan Bahar, malulen emekli olmak zorunda kaldı. Yaşadığı travmayı kısa sürede atlatan Bahar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin açtığı sınavlara girerek, öğretim görevlisi oldu. Basamakları bir bir çıkıp önce profesörlüğe daha sonra dekanlığa kadar yükseldi. Bahar, "Yaşamda cesur olmazsanız kazanamazsınız. Benim arkamda önce Allah, sonra ailem var. Ben, şu anda Turizm Fakültesi Dekanı olarak görev yapıyorsam arkamdaki bu güç sayesindedir. Cumhurbaşkanımızın verdiği ödül eşimin ve benim 21 yıllık hayat mücadelemizin dünyevi anlamda da taçlandırılmasıydı" dedi.

12.12.2017 - Sabah

Etiketler : Artık hiç sabah olmayacak yavrum Çok uzun sürecek bu siyah gece Ta zaman durunca, ömür bitince öMeR karanliga, gözlerini yum Artik hiç sabah olmayacak yavrum ayrılmamalı