*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Mahalle Sakinleri Engelli Komşuları İçin Rampa Yaptılar  (Okunma sayısı 776 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Mahalle Sakinleri Engelli Komşuları İçin Rampa Yaptılar
« : Ağustos 09, 2017, 03:15:10 ÖS »
Mahalle Sakinleri Engelli Komşuları İçin Rampa Yaptılar

Keçiören Yeşiltepe Mahallesi’nde yaşayan Güllü Altıntaş, 14 yaşındaki engelli oğlu için Keçiören Belediyesi’nden evinin girişine rampa yapılmasını istedi. Anne Altıntaş’ın girişimleri sonuçsuz kalınca, mahalle sakinleri dün kendi imkânlarıyla rampa yaptı.

14 yaşındaki oğlunu yedi yıldır sırtında taşıyarak okula götürdüğünü, en büyük zorluğu ise evden çıkarken yaşadığını anlatan anne, “Oğlum için Keçiören Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne başvurdum. Benimle ilgilenmediler. Burada çocuğumun hayatı, eğitimi söz konusu. Ben üç çocuk okutmaya çalışıyorum. Engelli oğlumu 7 yıldır sırtımda taşıyarak okula götürüyorum” dedi.Yeşiltepe Mahallesi muhtarı Ferhat Aygün ise, “Engelli vatandaşımız evine girip çıkmakta zorlandığı için belediyeden yardım istedik. Normalde böyle çalışmaların örneği var, belediye yapıyor. Fakat biz buraya bir türlü yaptıramadık. Bizlerde çözümü kendimiz bulmaya karar verdik. Gönüllü vatandaşlarımızın desteğiyle evin girişine rampayı yapmaya başladık” diye konuştu.

09.08.2017 - Hürriyet