*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Personeline İşaret Dili Eğitimi  (Okunma sayısı 881 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Personeline İşaret Dili Eğitimi

Antalya Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli sağlık personellerine işaret dili eğitimi verilmeye başlandı.

Antalya Kamu Hastaneleri Birliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, işitme engelli kişilerin sağlık hizmetine erişimlerini kolaylaştırmak ve oluşabilecek iletişim sorununu ortadan kaldırmak amacıyla Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli personellere işaret dili eğitimi verilmeye başlandı.

İki ay sürecek eğitime katılan Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Yazan, eğitim sayesinde hastanenin hemen her biriminde işaret dili bilen personelin bulunacağını kaydetti. Yazan, "İlk etapta 25 çalışanımız işaret dili eğitimini tamamlamış olacaktır. Hedefimizse yöneticilerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın bu eğitimi almasıdır. İşitme engelli bireylerimizin de diğer herkes gibi sağlık hizmetinden en iyi şekilde faydalanma hakkı vardır." açıklamasında bulundu.

09.08.2017 - AA