*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıtasına İşaret Dili Eğitimi  (Okunma sayısı 659 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıtasına İşaret Dili Eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile işitme ve konuşma engelli vatandaşları daha iyi anlayabilmek ve onlarla iletişim kurabilmek için açılan işaret dili kursuna, Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri katılarak, işaret dili eğitimi aldı.

Engelli bireylerin toplum içerisinde daha fazla yer alabilmesi için eğitim, sağlık, kültürel faaliyetler ve sosyalleşme gibi her konuda etkinlik düzenleyerek engelleri ortadan kaldırmaya çalışan Büyükşehir Belediyesi, konuşma ve işitme engelli vatandaşların karşılaştığı iletişim kurma problemlerine çözüm getirmek amacıyla açtığı işaret dili eğitimi kursunda Büyükşehir Belediyesi zabıta ekibinden oluşan 33 kişilik gruba eğitim verdi. Kursa katılarak işaret dilinin genel özellikleri, işaret ve beden dili ilişkisi, iletişim ve günlük konuşma dili eğitimi alan zabıta ekipleri, bu eğitim ile günlük hayatta iletişim içerisinde oldukları işitme engelli bireyler ile daha kolay anlaşabilecek.

İşitme engelli bireyler için anlamlı bir yaşam sağlamaya ve engelsiz vatandaşlar ile daha kolay iletişim kurmaya yönelik eğitim sunma amacı güden işaret dili kursunda şimdiye kadar 65 Büyükşehir Belediyesi personeli eğitim alırken, Mart ayında bitecek olan kurs sonunda başarı gösteren kursiyerlere sertifika verilecek. - MERSİN

26.01.2017 - İHA

Anahtar Kelimeler : kat battaniye ile kan değiştirirken, yoğun bakımda üstümde sadece iki kat çarşaf oluyordu hemşireler çarşafın altına ısıtıcı koyuyorlardı; ama nafile Dişlerimi sıkmaktan