*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelli Adıyla Para Toplayana Kanmayın  (Okunma sayısı 1082 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Engelli Adıyla Para Toplayana Kanmayın
« : Mart 27, 2014, 11:44:55 ÖÖ »
Engelli Adıyla Para Toplayana Kanmayın

Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, insanların yardımseverliklerini kötüye kullanarak, kendi adlarına para toplandığını bildirdi. Başka illerden gelip tiyatro yaptıklarını söyleyerek para topluyorlardı, şimdi internet üzerinden telefon numaraları ile insanları arıyorlar. Bedensel Engelliler Derneği'ni kullanarak telefon açıp, engellilerin tekerlekli sandalye ihtiyacını olduğunu söyleyerek duyarlı insanları sömürmeye başlamışlar. Duyarlı insanlar bu oyuna gelip kanıyorlar. Verilen paralar bu insanların cebini dolduruyor. 50-100 lira toplanarak engellilerin sıkıntısı gider ilmez. Bu insanlar kendilerine geçim kaynağı bulmuşlar" dedi. İlden alıyorlarmış Engelliler adına yardım toplayanların kendisini de aradığını kaydeden Yıldız, "Benim engelli olduğumu bilmiyorlardı. Benim derneğimin ismini söyleyerek engelliler için para istediler. İsim ve banka hesap numarası da vermediler. Sadece parayı elden alacaklarıını söylediler. Bu insanlara kanmayın" diye konuştu.

27.03.2014 - DHA

Anahtar Kelimeler : İletişim becerileri gelişmiş Aktif dinleyen Olumlu geribildirim veren Kazan-kazan yaklaşımını benimseyen bir kişi olmayı gerektirmektedir.