*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Mustafakemalpaşa’da Engelliler İçin İletişim Birimi Açıldı  (Okunma sayısı 1104 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Mustafakemalpaşa’da Engelliler İçin İletişim Birimi Açıldı

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde yapılan Engelliler Eğitim ve İletişim Birimi, hizmete girdi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin, engelli vatandaşların sosyal hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla oluşturduğu Engelliler Eğitim ve İletişim Birimi, düzenlenen törenle açıldı. Engellilerin kendine güvenen bireyler olmaları için eğitim, kültür, sağlık ve spor alanında çalışmalar yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, engelli vatandaşların artık daha rahat müracaat edebilecekleri ve sorunlarını aktarabilecekleri bir merkeze sahip olduklarını belirtti.

SICAK AİLE ORTAMI

"Hayat engel tanımaz" diyen Başkan Kurtulan, "Engel ve engelli kavramı insanların zihnindedir. Üretmeyi, ürettiklerini toplumla paylaşmayı bilen insanlar için engel yoktur. Başta Avrupa Birliği ve diğer fonlardan aldığımız yardımlarla engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatlarından, eğitim ve çalışma hayatlarına kadar yaşamın her alanına öncülük edecek merkezi ilçemize kazandırdık. Engellilerimiz bu merkezde, sıcak bir aile ortamı içinde bilgisayar, muhasebe ve bilgisayarlı muhasebe eğitimleri alacak ve iş hayatında daha donanımlı olacak. Ayrıca her türlü eğitim ve kültürel çalışmalar buradan yürütülecek" dedi.

16.02.2014 - Hürriyet

Anahtar Kelimeler : ancak sıkıştığında suçlayacak birini ararsın çünkü hayat kimseye acımaz.