*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Isparta'da 'Ulaşılabilirlik ve Erişilebilirlik İzleme' Ekibi Oluşturdu  (Okunma sayısı 1269 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Isparta'da 'Ulaşılabilirlik ve Erişilebilirlik İzleme' Ekibi Oluşturdu

Isparta Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, engellilerin hayat şartlarını kolaylaştırmaya yönelik 'Ulaşılabilirlik ve Erişilebilirlik izleme ve Denetleme' ekibi oluşturdu. Isparta Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünün kurduğu ve engellilerin temsilcisinin de yer aldığı ekip, 1 yıl boyunca kamu kurum ve kuruluşlarını denetleyecek, ayrıca 7 Temmuz 2015 tarihinden itibaren kurallara uymayanlara para cezası kesebilecek.

Ekip, ilk denetimini İsparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde gerçekleştirerek, burada bir engellinin hastaneye girişinden muayene olacağı polikliniğe kadar işlemleri gözden geçirdi.

PARA CEZALARI GELİYOR

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük, "Her kurum ve kuruluşun karnesini çıkaracağız. Eksiklerini tespit edeceğiz. Engellierle ilgili iyileştirmeyi yapmayan kişilere, bin ile 5 bin lira arasında ceza kesebilecek" dedi. Altı Nokta Körler Derneği Başkanı İsmail Er. "Örnek olabilecek bir Kamu Hastaneleri Birliğimiz var. Her türlü hizmetten engellileri de faydalanmalı" diye konuştu.

01.02.2014 - DHA

Anahtar Kelimeler : Bitir sevdamı “ya,hu” bittim bitir beni.Sana varmak için yanmak lazımmış.Yandım ,kavruldum vardır beni.O güzelin güllerini derdir.Yeter artık oyalama beni...