*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Yeryüzü Doktorları Kosova’daki Engelli Çocuklar İçin Cihaz Aldı  (Okunma sayısı 1182 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Yeryüzü Doktorları Kosova’daki Engelli Çocuklar İçin Cihaz Aldı

Teknik yetersizlikten yaşıtları gibi eğitim alamayan çocuklar engellerini aşmanın mutluluğunu yaşayacak. Temmuz ayında Kosova Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı Türk Milletvekili Fikrim Damka’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ilk ziyaretle okulun ihtiyaçları belirlenmişti. Muayene edilip testleri yapılan çocuklardan kalıp alındı ve 49 çocuk için kulaklık üretildi. Yeryüzü Doktorları temsilcileri ile Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Songül Ozan ve bu faaliyetin gerçekleşmesinde destek sunan Kosova Demokratik Türk Partisi – KDTP Milletvekili Fikrim Damka Nena Teresa İşitme ve Konuşma Engelliler Okulu’nu ziyaret ederek kulaklıkları ve cihazları okul yöneticilerine teslim ettiler. Yeryüzü Doktorları Yönetim Kurulu Üyesi Uzm. Dr. Kenan Dönmez, böyle bir hizmetten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Nena Teresa İşitme ve Konuşma Engelliler Okulu Müdürü Besnik Krasniçi de okullarında 100 öğrencinin eğitim gördüğünü belirtti. - Zaman

Etiketler : Kayseri Engelliler ve Aileleri Derneği Hakkındaki Tüm Soru istek ve Görüşleriniz için mustafa gocmez melleseferi bohem1PERİKARD HASTALIKLARI EVRE Fizik muayene ve ekokardiyografi ile perikard hastalığı tanısı konulan, fonksiyonel kapasite NYHA sınıf-I ve konstriksiyon bulgusu  10