*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Çankaya’da Engellilere Öncelikli Yeni İş Fırsatları  (Okunma sayısı 1465 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Çankaya’da Engellilere Öncelikli Yeni İş Fırsatları

Çankaya Belediyesi, Çankaya İş ve İstihdam Merkezi bünyesinde ve Çankaya Halk Eğitim Merkezi desteği ile ‘garson, kat görevlisi ve temizlik’ elemanı yetiştirmek üzere 18-30 yaşları arasında erkek ve kadın kursiyerlerin eğitim göreceği yeni bir eğitim programını başlatıyor.

İş ve İstihdam Merkezi ile daha önce Çocuk Gelişimi Eğitimi, Yönetici Asistanlığı, Hasta ve Yaşlı Refakatçisi ve Girişimcilik eğitimleri vererek bin 500 kadar kişiye istihdam olanağı sağlayan Belediye, başlayacak yeni eğitim programı ile de yeni iş kapıları açacak. İşsizliğin önüne geçecek projelere öncelik vermeye özen gösterdiklerini ve bu konuda çok yol aldıklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, “Başta kadınlarımız ve engelli vatandaşlarımız olmak üzere çok sayıda vatandaşımızın eğitimlerimiz sayesinde iş sahibi olmalarına vesile olduk. Bu bizim belediyecilik anlayışımız açısından gurur verici. Yeni kurslarımızla, yine vatandaşlarımızı, iş sahibi olabilmelerinin önünü açan eğitimlere davet ediyorum” dedi. Eğitim programına katılmak isteyen 18-30 yaş arası vatandaşlar başvurularını, Çankaya Belediyesi Emek Hizmet Binası’na yapabilecek. - Hürriyet

Etiketler : bulunmalıdır.  Eğer üç veya daha fazla özür oranının kombine edilmesi gerekiyorsa, herhangi iki değeri seçip yukarıdaki gibi tek bir değer bulun. Daha sonra bu değerle üçüncü değeri “İşlevsel Görme Puanı= İşlevsel Keskinlik Puanı x İşlevsel Alan Puanı / 100 ” formülünden hareketle 100x38/100= 38 çıkacaktır. Bu durumda