*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Şimdiye Kadar 10 İlde Evde Bakım Ücreti Ödemeleri Yapıldı  (Okunma sayısı 445 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Şimdiye Kadar 10 İlde Evde Bakım Ücreti Ödemeleri Yapıldı

Evde bakım ücreti ödemeleri başladı. Şimdiye kadar 10 ilde ödemeler yapıldı. Engelli ve bakıma muhtaç yakını olanlar ödemelerin tamamının ne zaman yapılacağını araştırıyor. Bilindiği üzere evde bakım ücreti tüm illerde değil belirlenen pilot illerde ödeniyor. Peki, evde bakım ücretlerinin tamamı ne zaman ödenecek? İşte merak edilenler…

Evde bakım ücreti alan bakıma muhtaç hasta ve engelli yakınları Temmuz ayının başlamasıyla birlikte “Evde bakım ücretleri ödendi mi?” sorularının cevabını araştırıyor. Öte yandan bilindiği üzere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan uygulama tüm illerde geçerli değil. Bu nedenle de evde bakım ücretinin hangi illerde geçerli olup olmadığı merak ediliyor. Peki, evde bakım ücreti hangi illerde veriliyor? İşte merak edilen soruların cevabı…

EVDE BAKIM ÜCRETLERİ ÖDENMEYE BAŞLADI MI?

Evde bakım ücretleri bazı illerde ödenmeye başladı. Önümüzdeki günlerde ise tüm illerde ödemelerin yapılması bekleniyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan ödemelerin 15 Temmuz’a kadar tamamlanması tahmin ediliyor.

Bakım ücretlerinin ödendiği iller:

Evde bakım ücretleri şimdiye kadar yani 11 Temmuz’a kadar Aksaray, Kırklareli, Amasya, Edirne, Tokat, Samsun, Afyonkarahisar, Antalya, Hatay ve Bolu’da ödendi. Diğer illerdeki ödemelerinde yukarda belirttiğimiz gibi 15 Temmuz’a kadar yapılması bekleniyor. Ancak konuyla ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

11.07.2019 - cnnturk.com

Etiketler : sevmediğim birine seni seviyorum demedim yada asla birini severken karşılığını beklemedim dostluguma deger bicmedim sevgime ise hiç bir zaman sınır çizmedim sevdiysem kayseri