*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: 20 Yıllık Duyarlılık  (Okunma sayısı 1905 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
20 Yıllık Duyarlılık
« : Eylül 09, 2013, 03:33:36 ÖS »
20 Yıllık Duyarlılık

Değer çifti, anne ve babasını kaybeden engelli Serap’ın 20 yıldır bakımını sağlıyor.

Serap anne ve babasını 20 yıl önce kaybetti. Hüsamettin ve Hayriye Değer çifti ise Serap’a tam 20 yıldır kendi evlatları gibi bakıyor. Zihinsel engelli olan Serap Polat 42 yaşında Annesini 1987 yılında kaybetti. Babası Mustafa Polat ile yaşamaya başlayan Serap’ın bakımını babası sürdüremeyince 5 çocuk sahibi Değer çifti Serap’ın bakımını üstlendi. Serap 1993′ten bu yana Hüsamettin ve Hayriye Değer çifti ile yaşıyor.

2009′da babasını da kaybediyor Serap Polat. Değer ailesi Serapa tam 20 yıldır kendi çocuklarıymış gibi bakıyor, altına bez bağlayarak, dişlerini fırçalıyor. Baba Değer Serap’ın kendileri için bir mutluluk kaynağı olduğunu ifade ediyor. Ayrıca diğer çocuklarının da Serap’ı çok sevdiğini ve kardeşlerinden farksız gördüklerini söylüyor. Serap, Değer çiftine “dede” ve “anne” şeklinde hitap etmeye başlamış. Hüsamettin Değer: “Bana ‘dede’, eşime ise ‘anne’ diyor. İl dışında yaşayan çocuklarım bile Serap’ın sesini duymak için sürekli telefonla ararlar. Serap bizimle, biz de onunla çok mutluyuz.” Hayriye Değer de “Çevreden ‘Nasıl bakacaksınız? Yük olur’ deseler de ben kararımdan vazgeçmedim” dedi.

Kaynak sosyalyardimlar.net ulaşmak için tıklayın

Etiketler: Manşet Haberleri, Zihinsel Engelli 2022 Maaşı Evde Bakım Maaşı Özürlü Maaşı Yaşlılık Maaşı Dul Maaşı ÖTV’siz Araç Alımı Asker Yardımı İşsizlik Ödeneği MTV İstisnası kayseri engelliler kayseri diyaliz