*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Malatya’da Bakım Evi Sakinleri Soğuk Havada Dışarda Kaldı  (Okunma sayısı 205 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

• Administrator
  • Hero Member
Malatya’da Bakım Evi Sakinleri Soğuk Havada Dışarda Kaldı

Malatya’da Güven Bakım Evi’ndeki hastalar da bulundukları binadan çıkartıldı. Soğuk havada dışarda olan hasta ve engelli kişileri videoya çeken bakımevi çalışanı yetkililerden yardım talep etti.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli, 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çevredeki 10 ilde de şiddetli biçimde hissedilen sarsıntı nedeniyle binlerce bina yıkıldı. Depremde bin 14 kişi yaşamını yitirdi.

Artçı depremlerin yaşandığı bölgelerde vatandaşlar bulundukları binaları terk etti.

Malatya’da Güven Bakım Evi’ndeki hastalar da bulundukları binadan çıkartıldı. Soğuk havada dışarda olan hasta ve engelli vatandaşları videoya çeken bakımevi çalışanı yetkililerden yardım talep etti. Çalışan, “Hastalar soğuktan donmak üzere, içeride halen hastalarımız var lütfen yardım edin” dedi.

gercekgundem.com

ETİKETLER DepremEngelliGüven Bakım EviMalatyaYaşlı Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri