*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelsiz Mersin Mesleki Eğitim Merkezi'nin İnşaatına Devam Ediyor  (Okunma sayısı 774 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Engelsiz Mersin Mesleki Eğitim Merkezi'nin İnşaatına Devam Ediyor

Engelsiz Mersin Mesleki Eğitim Merkezi'nden kentte yaşayan, sosyal güvenceden, eğitim, erişim ve kaliteli yaşam imkanlarından yoksun engelli bireylerin mesleki eğitimi amaçlanıyor. Projenin hedef kitlesinde, kentte mesleki eğitime ihtiyaç duyan zihinsel, bedensel, işitme, görme ve ortopedik engelli bireyler yer alıyor. Merkez, bir kısmı açık alan, bir kısmı da kapalı alanda hizmet verecek şekilde inşa ediliyor. Merkezde engelli bireylerin öz bakım becerilerini, sosyal becerilerini, mesleki eğitim ve sanat eğitimleri ile el becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimlerin verilmesi planlanıyor. Özel eğitim müfredatı, ders araç gereci, özel olarak geliştirilen program ve tekniklerin uygulanması da merkezde uzman eğitmenlerin denetiminde gerçekleştirilecek. Engelsiz Mersin Mesleki Eğitim Merkezi'nde engelli bireyler engellerine göre mesleki eğitim atölyelerinde istihdam edilebilecek. Bunların yanı sıra üretim ve satış ünitesine sahip olacak olan merkez, engelli bireylerden iş fikri olanların iş kurmalarını ve geliştirmelerini desteklemek, iş ve istihdam yaratmak, girişimciliği özendirmek ve güvenli iş ortamı yaratmak amacıyla da kullanılabilecek.

11.06.2017 - DHA