*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelli Rampasına Hatalı Park Yapmış Engelli Sürücü  (Okunma sayısı 880 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Engelli Rampasına Hatalı Park Yapmış Engelli Sürücü
« : Ağustos 12, 2016, 02:45:18 ÖS »
Engelli Rampasına Hatalı Park Yapmış Engelli Sürücü

Antalya'da ikamet ediyorum. Fotoğraf. Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'nin otopark girişinde tarafımdan çekildi. Görüldüğü gibi kaldırım üzerindeki engelli rampasına bir otomobil hatalı park yapmış. İlk bakışta 'yurdum insanıdır; yapar' dedim. Ama o anda gözüm plakaya takıldı ve aracın engelli bir vatandaşa ait olduğunu farkettim. O anda araç sahibinin bu rampayı nasıl görmezden gelerek bu hareketi nasıl yapabildiğini düşündüm. Ben öğretmenim. Eğitimin içindeyim. Bedenen sağlıklı olan ama akıl olarak çok yetersiz bireyler ile uğraşıyorum. Çünkü onlara bu durumu anlatsam bile o saygıyı gösterecek bilinç yok. Bu konu da olayın bir başka boyutu.

DAHA DUYARLI OLALIM

Ama bu durumu yaşatan kişinin engelli olması işin rengini çok değiştiriyor.

Dediğim gibi normal bir vatandaş yapsa belki buna bu kadar tepki göstermeyeceğiz.

Fakat bedenen, ruhen ve fikren aynı durumu yaşayan birinin bu durumu yaşatması bana gore oldukça vahim. Ülkemizde vicdan, saygı ve empatinin bitmek üzere olduğu bu olayla bariz bir şekilde ortadadır.

Burada amacım birilerini suçlamak değil, belki az da olsa farkındalık yaratmak.

Vatandaşlarımızın böylesi konulara daha fazla duyarlı olmasını istiyorum.

29.07.2016 - Hürriyet Akdeniz