*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Hatay Büyükşehir Belediyesi 68 Engelliyi Sevindirdi  (Okunma sayısı 681 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Hatay Büyükşehir Belediyesi 68 Engelliyi Sevindirdi
« : Ağustos 11, 2016, 12:39:55 ÖS »
Hatay Büyükşehir Belediyesi 68 Engelliyi Sevindirdi

Hatay Büyükşehir Belediyesi 'Engelliler Sokağa' adlı proje kapsamında 68 engelliye akülü sandalye dağıttı.

Dağıtım nedeniyle düzenlenen törene Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da katıldı. Başkan Savaş konuşmasında engellilere her zaman destek olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

"İki dönemdir belediye başkanlığı yapıyorum, her zaman engeller aşmakla uğraştım. Yalnızca fiziki ve zihinsel engelleri aşmak için uğraştığımızı zannetmeyin. Hayatın bütününde bütün canlılar ve bütün kategorideki insanlar engelleri aşmak için uğraşıyor. Bugün burada 49 tanesi akülü, 19 tanesi de manüel olmak üzere iki ayrı kategoride tekerlekli sandalye dağıtılacak. Bütün tekerlekli sandalye alan hemşehrilerime hayırlı uğurlu olsun."

AKRABA EVLİLİĞİ YAPMAYIN

Konuşmasında anne ve baba adaylarının bilinçli olmasını da öneren Başkan Savaş, şu uyarılarda bulundu: "Yapılan tespitlere göre en çok engelli insan Hatay’da yaşıyor. Bunun en büyük sebebi ise akraba evliliği. Anne ve babaların bilinçli olması durumunda evlilik öncesi ya da hamilelik sırasında yapılan bazı testler kalıcı hastalıklara engel olunabiliyor. Bu konuda bilinçli olmak gerekiyor."

29.07.2016 - DHA