*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Down Sendromlu Öğrenciyi Darbeden Öğretmen Tutuklandı  (Okunma sayısı 77 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

• Administrator
  • Hero Member
Down Sendromlu Öğrenciyi Darbeden Öğretmen Tutuklandı
« : Haziran 07, 2024, 03:07:09 ÖÖ »
Down Sendromlu Öğrenciyi Darbeden Öğretmen Tutuklandı

Ankara’da yürekleri sızlatan olay. Kameralara da yansıyan olay Ankara’da gerçekleşti. Down sendromlu öğrenciyi darbeden öğretmen tutuklandı. İşte detaylar…

Ankara’daki bir özel eğitim okulunda down sendromlu Berat Ü.’yü (17) darbeden öğretmen Mücahit Mert Hepgümüş (28) tutuklandı. Şiddet anları, okulun güvenlik kamerasına yansıdı.

Video oynatıcı

00:00
00:59

Olay, 24 Mayıs günü Kahramankazan ilçesindeki Kumpınar Mahallesi’nde bulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda meydana geldi. Özel eğitim öğretmeni Mücahit Mert Hepgümüş, down sendromlu Berat Ü.’nün annesi Serap C.’yi telefonla arayarak, ‘Berat, bugün beni üzdü. Arkadaşıyla aralarında sürtüşmeler oldu. Dudağı kanadı’ dedi. Okul dönüşü oğlunu servisten alan Serap C., vücudunda morluklar olduğunu gördü. Serap C.’nin izlerin nasıl oluştuğunu sorması üzerine Berat Ü., ‘Hoca yaptı’ dedi. Pazartesi günü okula giden Seray C., olayla ilgili müdür yardımcısı ile görüştü. Seray C.’ye, oğlu Berat’ın arkadaşı ile yaşadığı sürtüşme sonucu yüzünü kalorifer peteğine çarptığı, öğretmen Mücahit Mert Hepgümüş’ün ise özel eğitimde kullanılması gereken bazı sert tavır ve davranışlarda bulunduğu ve çok büyütülecek bir problem yaşanmadığı söylendi. Annenin ısrarı üzerine okulun güvenlik kamerası görüntüleri incelendi. Kamera kayıtları incelendiğinde down sendromlu Berat’ın öğretmeni tarafından darbedildiği ortaya çıktı.

DHA

Ankara Engelli Şiddet Öğretmen Özel Eğitim kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri