*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Betül’ün 11 Yıl Sonra İlk Adım Mutluluğu  (Okunma sayısı 255 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

• Administrator
  • Hero Member
Betül’ün 11 Yıl Sonra İlk Adım Mutluluğu
« : Ağustos 30, 2022, 03:53:21 ÖS »
Betül’ün 11 Yıl Sonra “İlk Adım” Mutluluğu

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde faaliyet gösteren Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi’nde tedavisine devam edilen ve 11 yıldır hiç yürüyemeyen 13 yaşındaki Betül Dal, 2 yıllık tedavi sonrası ilk adımlarını attı.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde yaşayan Betül Dal, 2 yaşındayken Serebral Palsi (SP) ve Miyopati hastalıklarına yakalandı. 5 kez ameliyat olan Betül, 11 yaşına kadar hiç yürüyemedi.

Muğla Valiliği tarafından düzenlenen yardım kampanyasında elde edilen gelir ile tedavi görmeye başlayan Betül, 13 yaşında cihazlar yardımıyla da olsa ilk adımlarını atmaya başladı.

İyileştikten sonra kardeşleriyle futbol oynamak istediğini ifade eden Betül, “Tedavim iyi gidiyor. İyi olmaya çalışıyorum. İyileştiğim zaman abimle futbol oynamak istiyorum” diye konuştu.

Öte yandan, Muğla Valiliği Betül’ün tedavisi için ikinci bir yardım kampanyası daha başlattı.

Yeni Asır

ETİKETLER DenizliMenteşeMiyopatiMuğla ValiliğiSerebral PalsiYardım Kampanyası Kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri