*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Harabe Evde Engelli Çocuklarıyla Yaşam Mücadelesi Veriyor  (Okunma sayısı 746 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Harabe Evde Engelli Çocuklarıyla Yaşam Mücadelesi Veriyor

Hatay’da eşini kaybettikten sonra 2 engelli çocuğuyla yaşayan Fatma Alıcı, yıkılmaya yüz tutmuş evde yaşam mücadelesi veriyor.

Antakya ilçesi Ovakent Mahallesi’nde yaşayan Fatma Alıcı (48), çocukları gelişim engelli 20 yaşındaki Yusuf Çetin ve hiperaktivite bozukluğu bulunan Çile Alıcı (14), bakımsızlıktan çürümeye başlayan evlerinde elektrikli bir sobayla ısınmaya çalışıyor.

Fatma Alıcı (48), çocuklarına kendi hayatlarını yaşatmak istediğini ama elinden bir şey gelmediğini belirtti. Kocasından kalan emekli parasıyla geçimini sağlamaya çalıştığını ifade eden Alıcı, "Benim durum ortada. Ben eşimden maaş alıyorum. Ama maaşı yetiştiremiyorum. Bakkal borcu, fırın borcu aydan aya onlara gidiyor. Elektrik derken geçiyor. Yani kronik astım hastalığı vardı. Eğer buna yaşamak denirse yaşamaya çalışıyoruz. Soba kendi kendini ısıtıyor. Yakacak odun yok, eşyayı görüyorsunuz. Bu yatak zaten ıslak. Yağmur yağdığı zamanlar bu ıslak yatağın üzerinde yatmak zorunda kalıyoruz" dedi.

24.01.2017 - cnnturk

Anahtar Kelimeler : keserek anneme vermişlerdi ne acıydı bir annenin eline evladı yerine kanlı, paramparça pijamasının verilmesi ne acıydı bir annenin eslem'in abdest aldığı taşı atmayın diyerek