*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelli Hasta ve Yaşlılar Okullarda Merdiven Engelini Yaşadı  (Okunma sayısı 884 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

• Administrator
  • Hero Member
Engelli Hasta ve Yaşlılar Okullarda Merdiven Engelini Yaşadı

İzmit'te sabah saatlerinde hareketlenen oy kullanma işlemi öğlene doğru daha da yoğunlaştı. Bu arada oy kullanılan okullarda üst katlardaki sandıkların bulunduğu merdivenler, yaşlılar ile rahatsızlığı bulunanları oldukça zorladı. İzmit'te seçmenler sabah saat 08.00'den itibaren sandığa gitmeye başladı. Okulların çoğunluğunda engelliler veya hastalara yönelik tekerlekli sandalye veya sedye ile girebilecekleri engelli yolu olmadığı için, bu durumda olan vatandaşlar büyük sıkıntı yaşadı. Sabah erken saatlerinde oy kullanmak için İzmit Ulugazi İlköğretim Okulu'na gelen ve dün bir ayağını burktuğu için üzerine basamayan Handan Gür, okul önüne geldiğinde merdivenleri çıkamadı. Sandık görevlileri tarafından sandalyeye oturtularak sandık başına taşınan Handan Gür güçlükle oyunu kullandı. Handan Gür, "Doktor iki gün yataktan çıkmamamı söyledi. Vatandaşlık görevimi yapmak için sakat sakat oy kullanmaya geldim. Okulda sakatların çıkacağı bir yer yok. Merdivenlerden beni sandalye ile taşıdılar. Peki buraya gelecek engelli insanlar nasıl oy kullanacaklar çok merak ediyorum." dedi.

Birçok yaşlı vatandaş da, otkullarda üst katlarda bulunan sandıklara ulaşabilmek için yoğun çaba harcadı.

07.06.2015 - DHA

Etiketler: karnındaki bebeğin ilk oluşum safhasında bebeğin beyin omurilik oluşumunda rol oynayan bir B vitamini formudur Yapılan çalışmalar hamilelik döneminde folik asit ihtiyacının iki katdan daha fazla
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri