*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelli Çocuklar Sosyal Hayata Kazandırılıyor  (Okunma sayısı 1093 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Engelli Çocuklar Sosyal Hayata Kazandırılıyor
« : Nisan 11, 2014, 10:36:40 ÖÖ »
Engelli Çocuklar Sosyal Hayata Kazandırılıyor

Adıyaman Belediyesi tarafından hazırlanan "Engelsiz Yaşam Beceri Uygulama Merkezi" projesi, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında destekleniyor. Eğitim gördükleri rehabilitasyon merkezlerinden alınan otistik, down sendromlu ve zihinsel engelli çocuklara, haftanın belirli günlerinde günlük hayata uyum sağlamaları konularında eğitiliyor.

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abuzer Gelse, yaptığı açıklamada, engelli çocukların kendi hayatlarını devam ettirmelerini sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Çocukların okuldan alınarak merkeze getirildiğini belirten Gelse, "Şuanda 80 öğrencimize haftanın belirli günlerinde beceri atölyemizde eğitim veriyoruz. Günlük hayatta rahatça gerçekleştirdiğimiz düğme iliklemeden çorap giymeye, çay demlemeden misafir karşılamaya ve manavdan sebze alma, ütü yapma gibi çeşitli konularda beceri eğitimleri veriyoruz" dedi.

Merkezin müdürü Abidin Harputluoğlu da engelli öğrencilerin aldıkları eğitim sayesinde hayatlarının kolaylaştığına işaret etti.

02.04.2014 - AA

Anahtar Kelimeler : Bir başka yaklaşıma göre liderlik;mensup olduğu grubun amaçlarını belirleyen ve bu amaçların gerçekleştirilmesinde gruba en etkili biçimde yön veren kişidir