*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Otomobil Almak İsteyen Engelli Annesi Rapora Takıldı  (Okunma sayısı 1666 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Otomobil Almak İsteyen Engelli Annesi Rapora Takıldı
« : Eylül 26, 2013, 08:39:12 ÖÖ »
Otomobil Almak İsteyen Engelli Annesi Rapora Takıldı

Trabzon’da yüzde 90 oranında bedensel engelli çocuklarının elde ettiği hakla birlikte ÖTV’siz otomobil almak isteyen aile, kurul raporuna takıldı. Daha önceden verilen ve nüfus cüzdanına da işlenen sağlık raporunda yüzde 90 oranında bedensel engelli olduğu belirlenen 15 yaşındaki Doğan Yazıcı için geçen hafta alınan raporda yüzde 80 engelli olduğu kaydedildi. Doğan’ın annesi 50 yaşındaki Gülay Yazıcı, bedensel engelli Doğan’ın engelinden dolayı hem ulaşımını sağlamak, hem de tedavisini sürdürmek için büyük kolaylık sağlayacak otomobili almak için geçtiğimiz hafta Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Numune Kampüsü’ne başvurduklarını belirtti. Anne Yazıcı, “Kimlikte ve daha önceki raporlarımızda yazdığı gibi çocuğumun engellilik oranı yüzde 90 iken neden şimdi 80 verildi? Ayrıca benim çocuğum bedensel engelli rapora duygusal engelli yazmışlar. Bu ne biçim bir çelişki?” dedi.

Devletin bu yönde verdiği haktan ancak yüzde 90 oranında yararlanılabildiğini ifade eden Anne Yazıcı, yetkililere seslenerek şöyle konuştu: “Bir kere kurulda ortopedi doktoru bile yok. Benim çocuğumla ilgilenen asıl alan ortopedi. Kurulda KBB ve Nöroloji doktorları vardı. Doktorlar oturdukları yerden hiçbir inceleme yapmadan karar verdiler. Sırt sorunu var çocuğumun, hiçbir kontrol yapmadılar. Çocuğumda herhangi bir iyileşme de olmadı nasıl bu derece aşağıya düşüyor?” Bedensel engelli Doğan Yazıcı ise, alacakları otomobilin kendisi açısından büyük kolaylık sağlayacağını vurgulayarak, “Kimi zaman dışarı çıkıp bir yere gitmek istiyoruz, bu benim için çok zor oluyor. Bir arabamız olursa en azından babam beni istediği yere götürebilir” şeklinde konuştu.

02.09.2013 - gunebakis.com