*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Isparta’da Boğazına Simit Kaçan Engelli Çocuk Hastanede Hayatını Kaybetti  (Okunma sayısı 218 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

• Administrator
  • Hero Member
Isparta’da Boğazına Simit Kaçan Engelli Çocuk Hastanede Hayatını Kaybetti

Isparta’da yediği simit boğazına takılan zihinsel engelli Mehmet Murat Bitiktaş, 74 gün sonra yaşamını yitirdi.

Gülşen Önal Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören zihinsel engelli öğrenci Bitiktaş’ın, 2 Ocak Pazartesi günü yediği simit boğazında takılmıştı.

Nefes almakta güçlük çeken öğrenciye, öğretmenleri “Heimlich Manevrası” ile müdahale etse de 112 Acil Sağlık ekiplerince Isparta Şehir Hastanesi kaldırılan ve 74 gündür hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi gören Bitiktaş’ın bugün yaşamını yitirdiği bildirildi.

Isparta Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur da sosyal medya hesabından başsağlığı dileyerek, “Öğrencimiz Mehmet Murat Bitiktaş’ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Öğrencimize Allah’tan rahmet ailesine, yakınlarına ve öğretmenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

AA

KATEGORİLER Haberler
 ETİKETLER BoğulmaEngelli ÖğrenciHeimlich ManevrasıIspartaSimitYoğun BakımZihinsel Engelli Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri