*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden Toplu Taşımaya Ulaşılabilirlik Denetimi  (Okunma sayısı 713 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden Toplu Taşımaya Ulaşılabilirlik Denetimi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, şehir içi toplu taşıma araçlarında engelli rampası ve koltuklarının kullanımına yönelik denetim gerçekleştirdi.

Ulaşım Dairesi Başkanlığı Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimde yönetmeliğe uygun olmayan araçlara cezai işlem uygulandı.

Engellilerin sosyal hayata katılımını kolaylaştırmak için çalışmalar yürüten Manisa Büyükşehir Belediyesi, aynı hassasiyeti toplu taşıma araçlarının kullanımında da sürdürülmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda engelli vatandaşların toplu taşıma araçlarına binip inmelerinde sorun yaşamamaları için Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi toplu taşıma araçlarına yönelik olarak denetim yapıldı. Ulaşım Dairesi Başkanlığı Zabıta ekipleri, toplu taşıma araçlarının engelli rampalarını ve engelli koltuklarının kullanılabilir olup olmadığını kontrol etti. Yönetmeliğe uygun olmayan araçlara cezai işlem uygulandı.

25.01.2017 - haberler.com

Anahtar Kelimeler : etsin Heyecan her zaman olmazsa olmazlardan. Yoğun bakımdayken üniversite sonucumu öğrenmiştim Sürekli doktorlara, hemşirelere sonuçlar açıklandı mı diye soruyordum